Kursy dla maturzystów

Kursy maturalne

Maturzysto pomyśl o swoich egzaminach już dziś!!!

Bardzo ważny element oferty naszej szkoły stanowią kursy maturalne, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Autorski program zajęć został drobiazgowo opracowany przez wydawnictwo Express Publishing i uwzględnia wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej odnośnie egzaminu maturalnego.

Kurs przygotowujący do egzaminu FCE, CAE, CPE:

  – obejmuje 100 godzin lekcyjnych;
  – spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 min;
  – oferujemy naukę w grupach 6-12 osobowych;

Matura Podstawowa – kurs przeznaczony jest dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. W trakcie kursu uczniowie poznają dokładnie strukturę egzaminu oraz typy zadań egzaminacyjnych. Kurs prowadzony jest w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych i obejmuje wszystkie bloki tematyczne oraz zagadnienia gramatyczne przewidziane w ramach matury podstawowej. Nacisk kładziony jest na przełamanie bariery językowej i efektywna komunikację w języku angielskim.

Matura rozszerzona – kurs przeznaczony dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. W trakcie kursu uczniowie poznają dokładnie strukturę egzaminu oraz typy zadań egzaminacyjnych. Kurs prowadzony jest w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych i obejmuje wszystkie bloki tematyczne oraz zagadnienia gramatyczne przewidziane w ramach matury rozszerzonej. W odróżnieniu od kursu podstawowego większy nacisk prowadzony jest na zaawansowane struktury gramatyczne oraz jakość i formę działań językowych.

Kursy egzaminacyjne

Kursy FCE, CAE i CPE mają na celu przygotowanie kursantów do egzaminu organizowanego przez Cambridge Examination Syndicate. Przygotowanie do tych egzaminów wymaga przede wszystkim rozwinięcia wszystkich pięciu umiejętności językowych tj. czytania, mówienia, słuchania, pisania i wiedzy gramatycznej. Bardzo ważnym elementem tych kursów jest zapoznanie się z technikami egzaminacyjnymi pozwalającymi na lepsze wykorzystanie możliwości językowych kursanta w różnych zadaniach egzaminacyjnych. Nasi lektorzy, poprzez zdobyte doświadczenie świetnie przygotowują do egzaminów Cambridge, jak również ogólnie poszerzają zdobytą już wiedzę i uzupełniają ją o nowe elementy.

Kurs przygotowujący do egzaminu FCE, CAE, CPE:

  – obejmuje 132 godzin lekcyjnych;
  – spotkania odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 minut;
  – oferujemy naukę w grupach 6-12 osobowych;

Certyfikaty dostępne w naszej szkole:

CPE – Certificate of Proficiency in English

Kurs przeznaczony jest dla osób przygotowujących się do egzaminu CPE. W trakcie kursu uczniowie poznają dokładnie strukturę egzaminu oraz typy zadań egzaminacyjnych, jest on prowadzony jest w oparciu o wytyczne organizatora – The Cambridge General English Examinations Group oraz egzaminy z poprzednich lat. Kurs przygotowuje do wszystkich pięciu części egzaminu (Reading, Writing, Use of English, Listening and Speaking) Tu poznajemy bardziej zaawansowany język, niestandardowe słownictwo i kolokacje. Tematyka obejmuje specjalistyczne dziedziny, przygotowując do egzaminu zarówno językowo jak i merytorycznie.

FCE – first Certificate in English

Kurs przeznaczony jest dla osób przygotowujących się do egzaminu FCE. W trakcie kursu uczniowie poznają dokładnie strukturę egzaminu oraz typy zadań egzaminacyjnych. Kurs prowadzony jest w oparciu o wytyczne organizatora – The Cambridge General English Examinations Group oraz egzaminy z poprzednich lat. Kurs przygotowuje do wszystkich pięciu części egzaminu (Reading, Writing, Use of English, Listening and Speaking).

CAE- Certificate in Advanced English

Kurs przeznaczony jest dla osób przygotowujących się do egzaminu CAE. W trakcie kursu uczniowie poznają dokładnie strukturę egzaminu oraz typy zadań egzaminacyjnych, jest on prowadzony w oparciu o wytyczne organizatora The Cambridge General English Examinations Group oraz egzaminy z poprzednich lat. Kurs przygotowuje do wszystkich pięciu części egzaminu (Reading, Writing, Use of English, Listening and Speaking).

Oprócz wymienionych powyżej certyfikatów istnieje mozliwość zdawania innego, wybranego przez kursanta certyfikatu bądź egzaminu. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt z sekretariatem naszej szkoły.

Językowe Centrum Edukacji

ul. Olszowa 3 (obok Gamy Dom i Ogród), Sokołów Podlaski
Dyrektor:
Iwona Godlewska
tel. 508 346 035
Sekretariat:
Czynny od pon. do pt., w godzinach: 12.30 – 19.00
tel. 733 983 751
e-mail: centrumsokolow@wp.pl